• سال95

 
     
 

 معرفی مرکز:                                                                                                                                                  

باتوجه به گذر اپیدمیولوژیک که طی سال های اخیر دربسیاری از کشورهای جهان رخ داده، بیماری های قلبی عروقی وعوامل خطر مرتبط با آن به يکي از مهمترین معضلات سلامتی تبديل شده است. بیماری های قلبی عروقی شایعترین علت مرگ دربسیاری از جوامع دنیا و از جمله ایران می باشند. در ایران 40% از کل مرگ ها ناشی از بیماری های قلبی عروقی است. مهمترین عوامل خطر: تغذیه نامناسب، کم تحرکی، مصرف دخانیات، چاقی، فشارخون بالا، دیابت واختلالات چربی خون هستند که همگی ریشه در الگوی نامناسب زندگی دارند به طوري که با اصلاح شیوه زندگی وتغییر رفتارهای پرخطر می توان از شیوع این بیماری به میزان 80% کاست .تشخیص و درمان به موقع و مناسب و بازتوانی باعث کاهش جدی در مورتالیته وموربیدیته این بیماران خواهد شد. بر همین اساس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با هدف پیشگیری اولیه، ثانویه وثالثیه از بیماری های قلبی عروقی و اصلاح شیوه های زندگی عموم مردم راه اندازی مرکز پيشگيري از بيماري هاي قلب و عروق را یکی ازفعالیت های برنامه راهبردی پیشگیری و کنترل بیماری های قلبی عروقی قرارداده است.

 
     

Affiliation

     
 

 Affiliation مرکز تحقیقات پیشگیری از آترواسکلروز

 

Atherosclerosis Prevention Research Center, Imam Reza Hospital, School of Medicine, Mashhad University of Medical Sciences, Mashhad, IRAN

 
     
 

منو اصلی


اوقات شرعی

بازديدكنندگان

امروز: 20
ديروز:47
اين هفته: 67
هفته‌ي گذشته: 91
اين ماه: 263
ماه گذشته: 375
افراد آنلاين:1
اعضا ی آنلاین : 0
مهمان آنلاین : 1

دانشگاه علوم پزشکی مشهد | Mashhad University of Medical Sciences | جامعة مشهد للعلوم الطبية
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.